Panduit Cable Tie Metallic L127 mm W4.6 mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
7498354409
|
|---|---|
| SKU |
PANMLT1S-CP
|
| Brand |
Panduit
|
| Range Name |
Pan-Steel MLT
|
| Product Type |
Cable Ties & Straps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MLT1S-CP |
| Colour | Metallic |
| Lock Mechanism | Self-Locking |
| Loop Tensile Strength | 90 kg |
| Temperature | -60 to 538 deg C |
| Tie Length | 127 mm |
| Tie Thickness | 0.25 mm |
| Tie Width | 4.6 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!