Panduit Pan-Net Patch Cord CAT6A U/UTP 24AWG Blue 1.5m CM
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
61305677106
|
|---|---|
| SKU |
PADUTP6AX1.5MBU
|
| Brand |
Panduit
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | UTP6AX1.5MBU |
| Cable Diameter | 6.4 mm |
| Conductor Material | Copper |
| Connector A | Modular |
| Conductor Size | 24 AWG |
| Connector B | Modular |
| Contact Material | Gold Plated |
| Cord Length | 1.5 mtr |
| Current | 100 mA |
| Flammability | CM |
| Frequency Bandwidth | 500 MHz |
| Pair Count | 4 Pair |
| Outside Diameter | 6.4 mm |
| Plug Boot Material | Polycarbonate |
| Sheath Colour | Blue |
| Sheath Material | PVC |
| Temperature | 10 to 60 deg C |
| Voltage | 3.5 Volt |
| Wiring Scheme | T568B |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!