Panduit Cable Cat6A U/UTP 4 Pair 23 AWG LSZH White 305 mtr
Description
Key Specifications
| SKU |
PADPUL6AV04WH-EG
|
|---|---|
| Brand |
Panduit
|
| Range Name |
Vari-MaTriX
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | RO |
| Vendor Product | PUL6AV04WH-EG |
| Bend Radius | 26.4 mm |
| Cable Type | Cat 6A U/UTP |
| Conductor Material | Bare copper |
| Conductor Size | 23 AWG |
| Conductor Type | Solid |
| Insulation Material | Polyethylene |
| Max. Pulling Force | 110 N |
| Outside Diameter | 6.6 mm |
| Pair Count | 4 Pair |
| Sheath Material | LSZH |
| Sheath Colour | White |
| Temperature | 20 to 75 deg C |
| Voltage | 80 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!