Panduit Hook & Loop Tie Nylon Standard Duty Reusable Black L305mm W19.1mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
7498383832
|
|---|---|
| SKU |
PADGCTC3S-X0
|
| Brand |
Panduit
|
| Product Type |
Hook & Loop
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 10 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | GCTC3S-X0 |
| Colour | Black |
| Loop Tensile Strength | 14 kg |
| Mounting Method | Gro mmet/Centre |
| Tie Length | 305 mm |
| Tie Thickness | 2.5 mm |
| Tie Width | 19.1 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!