Ledvance Osram LED Star Line Linear LED Tube Non-Dimmable 12.5W 220-240V R7s Warm White 2700K 1521 Lumens 15000 hrs
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4058075811591
|
|---|---|
| SKU |
OSRLED12.5W827R7S118
|
| Brand |
Ledvance Osram
|
| Range Name |
LED Star Line
|
| Product Type |
LED Lamps T40
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 9 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4058075552159 |
| Average Lamp Life | 15000 hrs |
| Base Type | R7s |
| Beam Angle | 300 deg |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 2700K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 29 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lumens | 1521 lm |
| Power Factor | 0.5 |
| Temperature | 20 to 40 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Wattage | 12.5 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!