Osram PowerStar HQI-TS Metal Halide Lamp Quartz Technology Bulged Tubular Short Arc 2000W K12s-36 Daylight 6100K Clear
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4050300271682
|
|---|---|
| SKU |
OSRHQI-TS2000D/S
|
| Brand |
Osram
|
| Range Name |
PowerStar HQI-TS
|
| Product Type |
Lamps Metal Hallide
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4050300271682 |
| Average Lamp Life | 8500 hrs |
| Base Type | K12s-36 |
| Burning Position | P15 |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6100K |
| CRI | 83 |
| Diameter | 41 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | BulgedTubular Short Arc |
| Lumens | 210000 lm |
| Voltage | 190 Volt |
| Wattage | 2000 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!