Osram PowerBall HCI-PAR Metal Halide Lamp Ceramic Technology PAR30 35W E27 Warm White 3000K 30 deg
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4008321970855
|
|---|---|
| SKU |
OSRHCI-PAR3035W/830
|
| Brand |
Osram
|
| Range Name |
PowerBall HCI-PAR
|
| Product Type |
Lamps Metal Hallide
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321970855 |
| Average Lamp Life | 12000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 30 deg Flood |
| Burning Position | Universal |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 85 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Diameter | 95.5 mm |
| Lamp Shape | PAR30 |
| Lumens | 2250 lm |
| Wattage | 35 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!