Osram Linear Fluorescent Lamp High Output 54W 230V Circular 2 Pin Cool Daylight 6.5K 4100lm Dimmable 24000hr 16x1149mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4050300591568
|
|---|---|
| SKU |
OSRFQ54W/865
|
| Brand |
Osram
|
| Range Name |
Lumilux T5 High Output
|
| Product Type |
Lamps Fluorescent Linear
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4050300591568 |
| Average Lamp Life | 24000 hrs |
| Beam Angle | 360 deg |
| Base Type | G5 2 Pin |
| Colour Designation | Cool Daylight |
| Colour Temperature | 6500K |
| CRI | >=80 |
| Diameter | 16 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lamp Shape | T5 Tubular |
| Lumens | 4750 lm |
| Temperature | 35 deg C |
| Voltage | 120 Volt |
| Wattage | 54 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!