Osram Compact Fluorescent Lamp Energy Saver 13W Conventional Ballast G24d-1 2-Pin Warm White 3K 900lm 10000hr 34x138mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4008321830791
|
|---|---|
| SKU |
OSRDULUXD13W/830
|
| Brand |
Osram
|
| Range Name |
Dulux D
|
| Product Type |
Lamps Fluorescent Compact
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4008321830791 |
| Average Lamp Life | 10000 hrs |
| Base Type | G24D-1 2 Pin |
| Beam Angle | 360 deg |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | >=80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Diameter | 12 mm |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Lamp Operation | Conventional Ballast |
| Light Colour | 830 |
| Lumens | 870 lm |
| Temperature | 5 to 40 deg C |
| Wattage | 13 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!