Omron Relay Base 11 Pin Round DIN Rail Mount
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4536853722999
|
|---|---|
| SKU |
OMRPF113A-E
|
| Brand |
Omron
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | PF113A-E |
| Depth | 31 mm |
| Height | 52 mm |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Pin Configuration | 11 Pin Round |
| Product Type | simple |
| Width | 42.8 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!