NHP Mounting Enclosure Standard 2G Grey 198 x 101 x 63mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321807200921
|
|---|---|
| SKU |
NHPISOBB2G
|
| Brand |
NHP
|
| Product Type |
Mounting Accessories
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122200 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ISOBB2G |
| Colour | Grey |
| Depth | 63 mm |
| Height | 101 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Number Of Gangs | 2 Gang |
| Width | 198 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!