NHP DIN-T RCBO Type A 415 VAC 32 Amp 10 kA 3 Pole + N 30 mA IP40 3 Module 54 mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321807006448
|
|---|---|
| SKU |
NHPDTRT3230A
|
| Brand |
NHP DIN-T
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | DTRT3230A |
| Colour | Grey |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Depth | 77.1 mm |
| Connection Type | Fork/Pin |
| Current | 32 Amp |
| Height | 117.5 mm |
| Interrupt Capacity | 10 kA |
| IP Rating | IP40 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Modules | 3 Module 54 mm |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Please Note | Longbody |
| Temperature | -5 to 55 deg C |
| Trip Characteristic | C Curve |
| Terminal Connection | 1-25 sq-mm |
| Trip Sensitivity | 30 mA |
| Voltage | 415 Volt AC |
| Width | 54 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!