Nelson LED Lamp R80 Non-Dimmable 275W 240V E27 Cool White 4000K 600 Lumens
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9321001434474
|
|---|---|
| SKU |
NELLR80014K
|
| Brand |
Nelson
|
| Product Type |
LED Lamps Bi-Pin
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LR80014K |
| Base Type | E27 |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Lamp Shape | R80 |
| Lumens | 600 lm |
| Please Note | Bathroom Heaters |
| Voltage | 240 Volt |
| Wattage | 275 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!