Myenergi Multiphase Electric Vehicle Charger 7kW/22kW 230/400V 6-32A 1/3Ph Type 2 Tethered Cable/Type 2 Socket 6.5m IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9453456875301
|
|---|---|
| SKU |
MYEZAPPI-2H22TB-T
|
| Brand |
Myenergi
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 25175000 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ZAPPI-2H22TB-T |
| Certifications | CE / UKCA Compliant / LVD / EMC / RED / ROHS / GB Compliance |
| Communication Protocol | OCPP 1.6J |
| Cord Length | 6.5 mtr |
| Connector Type | Type 2 Tethered Cable / Type 2 Socket |
| Depth | 122 mm |
| Height | 438 mm |
| IK Rating | IK10 |
| Input Current | 6-32 Amp |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP65 |
| Item Weight | 7.2 kg |
| Operating Temperature | -25 to 40 deg C |
| Output Current | 32 Amp |
| Please Note | Color: Black / V2.1 Zappi |
| Power Output | 7 kW / 22 kW |
| Storage Temperature | -40 to 70 deg C |
| Width | 282 mm |
| Standards | EN IEC 61851-1 / EN IEC 61851-21-2 / EN 300220-1 / 2 / EN300328 / EN 301489-1 / 3 / 17 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!