Matelec Conduit Full Saddle Metal Heavy Duty M25 Strip Steel Hot-Dip Galvanised
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9338999001038
|
|---|---|
| SKU |
MTLFS-M25/HDG
|
| Brand |
Matelec
|
| Product Type |
Saddles & Clips
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 100 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FS-M25/HDG |
| Thickness | 0.8 mm |
| Width | 20 mm |
| Conduit Size | 25 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Hole Diameter | 6.5 mm |
| Material | Steel |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!