Matelec Kilowatt Hour Meter DIN Rail 230V 1Ph 7 Digit
Description
Key Specifications
| SKU |
MTLFKW-15130/NMI
|
|---|---|
| Brand |
Matelec
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 41113600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FKW-15130/NMI |
| Depth | 72 mm |
| Frequency | 50 to 60 Hz |
| Display | LCD |
| Height | 90 mm |
| Input | 230 Volt |
| IP Rating | IP51 |
| Material | ABS |
| Number of Digits | 7 |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Phase | 1 Phase |
| Temperature | -25 to 70 deg C |
| Width | 18 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!