Matelec LED Batten 18W 1500lm 6.5K 600x66x86mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9338999001526
|
|---|---|
| SKU |
MTLCAP-18WCW
|
| Brand |
Matelec
|
| Range Name |
Capricorn
|
| Product Type |
Led Battens
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CAP-18WCW |
| Colour Temperature | 6500K |
| Height | 86 mm |
| Impact Rating | IK08 |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED SMD 2835 |
| Lumens | 1500 lm |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Power Factor | 0.9 |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 18 Watt |
| Width | 66 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!