Milwaukee M18 Fuel Metal Circular Saw 203 mm 8 Ah REDLITHIUM-ION Battery 4000 rpm 394 mm Length
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4892210188922
|
|---|---|
| SKU |
MIWM18FMCS66-0
|
| Brand |
Milwaukee
|
| Range Name |
M18 Fuel
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 27112700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | M18FMCS66-0 |
| Battery Type | Lithium Batteries |
| Battery Capacity | 8 Ah |
| Blade Diameter | 203 mm |
| Cutting Capacity | 66 mm |
| Material | Metal |
| Product Type | simple |
| Speed | 4000 rpm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!