Milwaukee M12 Cordless Impact Ratchet 12V 2Ah 3/8in M12 Redlithium-Ion
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
4892210121233
|
|---|---|
| SKU |
MIWM12IR-0
|
| Brand |
Milwaukee
|
| Range Name |
M12
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27112700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | M12IR-0 |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Battery Type | Lithium Batteries |
| Battery Voltage | 12 Volt |
| Chuck Size | 3/8 inch |
| Dimensions | 273 mm Length x 19 mm Width |
| Product Type | simple |
| Speed | 0-250 rpm |
| Torque Rating | 47 Nm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!