Mitsubishi FDE Series Ceiling Suspended Air Conditioner C:7.1kW H:8kW 1 Phase R410A
Description
Key Specifications
| SKU |
MHIFDE71AVNXWVH
|
|---|---|
| Brand |
Mitsubishi Heavy Industries
|
| Product Type |
Air Conditioning
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FDE71AVNXWVH |
| Cooling Capacity | 7.1 kW |
| Heating Capacity | 8 kW |
| Power Supply | 1 Phase |
| Refrigerant Type | R410A |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!