Mitsubishi FDUA Series Outdoor Ducted Air Conditioner Cooling:10kW Healing:11.2kW R32 3 Phase
Description
Key Specifications
| SKU |
MHIFDCA100VSA-W
|
|---|---|
| Brand |
Mitsubishi Heavy Industries
|
| Product Type |
Ducted Air Conditioning
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 40101700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FDCA100VSA-W |
| Cooling Capacity | 10 kW |
| Heating Capacity | 11.2 kW/10 kW |
| Outdoor Dimensions | 845 mm Height x 970 mm Width x 370 mm Depth |
| Rated Current (Cooling) | 4.7 Amp |
| Power Supply | 3 Phase 380-415 Volt 50 Hz |
| Refrigerant Type | R32 |
| Sound Level | Power Level: 70 dBA/Pressure Level: 55 dBA |
| Rated Current (Heating) | 4.4 Amp |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!