Mercator LED Floodlight DIY Solar 5W 4K 500lm Non-Dimmable Acrylic Black 22 cm IP65
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312699143526
|
|---|---|
| SKU |
MERMXS4405
|
| Brand |
Mercator
|
| Range Name |
Defender
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 18 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MXS4405 |
| Wattage | 5 Watt |
| Width | 15 cm |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 4000K |
| Detection Angle | 120 deg |
| Detection Range | 10 mtr |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 3 cm |
| Input Voltage | 240 Volt |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | Solar |
| Lumens | 500 lm |
| Material | Acrylic |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!