Mercator Wall Light LED 14W 4K 1400lm White/Cream
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312699169090
|
|---|---|
| SKU |
MERMW1714WHT
|
| Brand |
Mercator
|
| Range Name |
Callan
|
| Product Type |
Wall Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 20 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MW1714WHT |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour | White/Cream |
| Colour Temperature | 4000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 40 mm |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Wall |
| Lumens | 1400 lm |
| Material | Acrylic |
| Wattage | 14 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!