Mercator Elias II LED Downlight Dimmable 12W Tri-Colour 3000/4000/5700K 1050lm 90mm Cut Out Matt White IP44
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312699201202
|
|---|---|
| SKU |
MERMD595W-CCT
|
| Brand |
Mercator
|
| Range Name |
Elias
|
| Product Type |
LED Downlights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MD595W-CCT |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/5700K |
| Cut-Out Diameter | 90 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 78.1 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1050 lm |
| Material | Metal |
| Wattage | 12 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!