Mercator Ceiling Light 18W 3/4/5K 1440lm White/Cream
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312699150760
|
|---|---|
| SKU |
MERMA4918
|
| Brand |
Mercator
|
| Range Name |
Lovato
|
| Product Type |
Ceiling Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 8 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MA4918 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Designation | Warm White/Cool White |
| Colour | White/Cream |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000K |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 60 mm |
| Lumens | 1440 lm |
| Material | Glass |
| Mounting Method | Ceiling/Flush |
| Wattage | 18 Watt |
| Width | 290 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!