Mercator Ceiling Fan With Led Light 1330 mm 4 Blade 60 Watt 3 Speed Wall Control ABS White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312699202698
|
|---|---|
| SKU |
MERFC777134WH
|
| Brand |
Mercator
|
| Range Name |
Airnimate
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | FC777134WH |
| Blade Material | ABS |
| Blade Colour | White |
| Air Flow Rate | 9700 cu-m/hr |
| Body Colour | White |
| Canopy Material | ABS |
| Body Material | ABS |
| Control Type | 3 Speed Wall |
| Fan Size | 1330 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Height | 295 mm |
| Mounting Method | Ceiling |
| Motor Type | AC |
| Motor Wattage | 60 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!