Mercator Bathroom Heater With Exhaust Fan and CCT LED Light Square R7s 1 x 800 Watt Heat Source 1 x 13W CCT LED Light
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312699201240
|
|---|---|
| SKU |
MERBH161ESWWH
|
| Brand |
Mercator
|
| Range Name |
Domino
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | BH161ESWWH |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 460 cu-m/hr |
| Colour Designation | White |
| Control Type | Wall |
| Cut-Out Size | 440 mm x 320 mm |
| Duct Size | 150 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 216 mm |
| Lamp Wattage | 60 Watt |
| Shape | Square |
| Width | 320 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!