M-Elec LED Strip Light 12V 9.6W 790lm 4K 40000hr Neutral White IP20
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9348337007479
|
|---|---|
| SKU |
MELML-SMDF-9.6-NW50
|
| Brand |
M-Elec
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ML-SMDF-9.6-NW50 |
| Average Lamp Life | 40000 hrs |
| Colour Temperature | 4000K |
| IP Rating | IP20 |
| LED Colour | Neutral White |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Voltage | 12 Volt DC |
| CRI | 82 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Lumens | 790 lm |
| Number of LEDs | 120 |
| Temperature | -20 to 45 deg C |
| Wattage | 9.6 Watt |
| Width | 8 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!