M-Elec Nox Highbay 100-230W 5000K 33145lm >80CRI 90deg IP65 IK08 with Apdaptor for Sensor
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9348337018482
|
|---|---|
| SKU |
MELML-NOX-HB100-230A
|
| Brand |
M-Elec
|
| Range Name |
Nox
|
| Product Type |
Luminaires High Bay
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ML-NOX-HB100-230-A |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour Temperature | 5000K |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 206 mm |
| Input Voltage | 100-277 Volt |
| Lumens | 33145 lm |
| IP Rating | IP65 |
| Light Source | LED |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 100/230 Watt |
| Width | 371 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!