M-Elec Dot Free High Flex Laser Strip 12V 10W/m 512 LEDs Warm White 3000K 40000hrs IP20 5m 32.25mm 750lm 140deg 10mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9348337020621
|
|---|---|
| SKU |
MELML-FPC-10-WW
|
| Brand |
M-Elec
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ML-FPC-10-WW |
| Average Lamp Life | 40000 hrs |
| Colour Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP20 |
| LED Colour | Warm White |
| Input Voltage | 12 Volt DC |
| Beam Angle | 140 deg |
| Lumens | 750 lm |
| Number of LEDs | 512 |
| Please Note | Cut Interval: 32.25 mm |
| Temperature | -40 to 70 deg C |
| Wattage | 10 Watt/m |
| Width | 10 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!