M-Elec Tool-Less Rapid Connector w/XC Plug Polycarbonate IP20 70mm F/1.5/2.5mm Twin & Earth Flat TPS Cable
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9348337007981
|
|---|---|
| SKU |
MELML-BSRC-XC
|
| Brand |
M-Elec
|
| Product Type |
Connectors
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ML-BSRC-XC |
| For Use With | 1.5 or 2.5 mm Twin & Earth Flat TPS Cable |
| Height | 29 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Please Note | with XC Plug |
| Width | 74 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!