M-Elec Spotlight Double Head 24W 220-240V 3000/4000/6000K 90deg Black IP54/65 W/Sensor 50Hz 1700/2200/1900lm 40000hrs
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9348337028429
|
|---|---|
| SKU |
MELML-APEXV2DSN-M-BL
|
| Brand |
M-Elec
|
| Range Name |
Apex
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ML-APEXV2DSN-M-BL |
| Please Note | With Sensor |
| Wattage | 24 Watt |
| Average Lamp Life | 40000 hrs |
| Beam Angle | 90 deg |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 3000 / 4000 / 6000K |
| Control Gear | Sensor |
| CRI | 80 |
| Detection Angle | 120 deg |
| Detection Range | 14 mtr |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 165 mm Base |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Input Frequency | 50 Hz |
| IP Rating | IP54/65 |
| Lumens | 1700 / 2200 / 1900 lm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!