Mechtric Wall Mount Enclosure 800mm Height x 600mm Width x 300mm Depth Steel Grey IP66
Description
Key Specifications
| SKU |
MEC19EO806030D
|
|---|---|
| Brand |
Mechtric
|
| Product Type |
Enclosures
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 19EO806030D |
| Depth | 300mm |
| Colour | Grey |
| Height | 800mm |
| Housing Material | Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Wall |
| Width | 600mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!