Matchmaster Magna Black High Gain Log Periodic VHF Digital TV Antenna CH 6-12 8dB
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9322190029847
|
|---|---|
| SKU |
MAT03MM-MB200
|
| Brand |
Matchmaster
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43221700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 03MM-MB200 |
| Channels | 28-51 |
| Balun Type | F-Type PCB |
| Boom Size | 978 mm Length |
| Dimensions | 845 mm Width |
| Frequency | 700 MHz |
| Front to Back Ratio | 14 dB |
| Number of Elements | 7 Elements |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!