Matchmaster Digital TV Antenna VHF 6-12Channel 8.1dB Gain 1195mm Boom Lenght Female Connector
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9322190001546
|
|---|---|
| SKU |
MAT03MM-DR3006
|
| Brand |
Matchmaster
|
| Product Type |
TV Antennas
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43221700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 03MM-DR3006 |
| Boom Size | 1195 mm Length x 25 mm x 19 mm |
| Channels | 6-12 VHF |
| Frequency | 652 MHz |
| Front to Back Ratio | 16 dB |
| For Use With | Digital TV |
| Number of Elements | 6 Elements |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!