Martec Up/Down Light Tricolour Modern 6W 220-240V 3000/4000/5000K White IP54 LED 50Hz 350lm 30000hrs 89deg 80CRI Wall
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312375906490
|
|---|---|
| SKU |
MACMLXM3456W
|
| Brand |
Martec
|
| Range Name |
Modus
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MLXM3456W |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Beam Angle | 89 deg |
| Colour | White |
| CRI | >80 |
| Colour Temperature | 3000 / 4000 / 5000K |
| Height | 91 mm |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| IP Rating | IP54 |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Lumens | 350 lm |
| Material | Powder Coated Aluminium |
| Mounting Type | Wall |
| Wattage | 6 Watt |
| Style | Modern |
| Width | 116 mm |
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!