Martec Phoenix Mini 3 In 1 Fan Heater Light & Exhaust 60W 420cu-m/hr White
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312375507017
|
|---|---|
| SKU |
MACMBHPM1000W
|
| Brand |
Martec
|
| Range Name |
Phoenix Mini
|
| Product Type |
Fans-Light-Heaters
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MBHPM1000W |
| Air Flow Cubic Meters per Hour | 420 cu-m/hr |
| Body Material | Polypropylene |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000K |
| Control Type | Wall |
| Cut-Out Size | 390 mm x 325 mm |
| Lamp Wattage | 10 Watt |
| Duct Size | 125 mm |
| Lamp Lumens | 800 lm |
| Motor Wattage | 60 Watt |
| Voltage | 220-240 Volt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!