Martec Boss LED Globe COB Non-Dimmable 9W GU10 Warm White 3000K 60deg 630 Lumens
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9312375501237
|
|---|---|
| SKU |
MACMBGU3060
|
| Brand |
Martec
|
| Range Name |
Boss
|
| Product Type |
LED Globes
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | MBGU3060 |
| Base Type | GU10 |
| Beam Angle | 60 deg |
| Colour Designation | Warm White |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 85 |
| Diameter | 50 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Lumens | 630 lm |
| Please Note | Chip-On Board Facetted |
| Wattage | 9 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!