Lumex LED Batten Weatherproof 48W 220-240 VAC Cool White 1900/2150lm Integral LED Driver Polycarbonate Opal IP66 Grey
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9343049050348
|
|---|---|
| SKU |
LUMLL4LQW122N
|
| Brand |
Lumex
|
| Range Name |
Linear-Q
|
| Product Type |
LED Weatherproof
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LL4LQW122N |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour | Grey |
| Colour Designation | Cool White |
| Colour Temperature | 4000K/6500K |
| Control Gear | Integral LED Driver |
| CRI | >80 |
| Diffuser Type | Opal |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 82 mm |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Lumens | 1900/2150 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Wattage | 48 Watt |
| Width | 127 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!