LTC Lighting Solar Light 30W 4000/5000K 3900lm IP66 2A
Description
Key Specifications
| SKU |
LTC112262
|
|---|---|
| Brand |
LTC Lighting
|
| Range Name |
HiLighter
|
| Product Type |
Solar Light
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 112262 |
| Colour Temperature | 4000 / 5000K |
| IP Rating | IP66 |
| Lumens | 3900 lm |
| Please Note | 2A |
| Wattage | 30 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!