LTC Lighting Solar Light Microwave Sensor 36.86W 4000K 7070lm IP66 Aluminum/Black/3.2 LED 80CRI Lithium-ion 30Ah 22.2V
Description
Key Specifications
| SKU |
LTC112234
|
|---|---|
| Brand |
LTC Lighting
|
| Range Name |
Luce
|
| Product Type |
Solar Light
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 112234 |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Battery Voltage | 22.2 Volt |
| Control Gear | Microwave Sensor |
| CRI | 80 |
| Colour Temperature | 4000K |
| Depth | 304 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 7070 lm |
| Please Note | Material: Aluminium /Color: Black / 3.2 |
| Width | 393 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!