LTC Lighting Solar Light Microwave Sensor 30W 5000K 5100lm Die Cast Aluminum/Traffic White/Split System LED 7-10m 66Ah
Description
Key Specifications
| SKU |
LTC112115
|
|---|---|
| Brand |
LTC Lighting
|
| Product Type |
Solar Light
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 112115 |
| Battery Capacity | 66 Ah |
| Battery Voltage | 12.6 Volt |
| Control Gear | Microwave Sensor |
| Colour Temperature | 5000K |
| Depth | 90 mm |
| Lamp Type | LED |
| LED Chips | Philips SMD3030 |
| Lumens | 5100 lm |
| Please Note | Material: Die Cast Aluminium / Color: Traffic White / Split System |
| Sensor Range | 7-10 mtr |
| Temperature | -10 to 50 deg C |
| Wattage | 30 Watt |
| Width | 285 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!