LTC Lighting Solar Batten Light 12W 6000K 1500lm IP65 120deg 12Ah 3.7V 360mm 68mm 80mm
Description
Key Specifications
| SKU |
LTC112068
|
|---|---|
| Brand |
LTC Lighting
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 112068 |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Battery Voltage | 3.7 Volt |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 6000K |
| Depth | 80 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 1500 lm |
| Wattage | 12 Watt |
| Width | 68 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!