Littil Argo LED Corn Lamp 50W 100-240V E27 Daylight 6000K 50000 hrs
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
9343907000174
|
|---|---|
| SKU |
LIT9343907000174
|
| Brand |
Littil
|
| Range Name |
Argo
|
| Product Type |
LED Lamps
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | CL50E27-60 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 360 deg |
| Colour Designation | Daylight |
| Colour Temperature | 6000K |
| CRI | >80 |
| Diameter | 105 mm |
| IP Rating | IP20/40 |
| Lumens | 6400 lm |
| Power Factor | >0.9 |
| Voltage | 100-240 Volt |
| Wattage | 50 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!