Littil Fortis Linear LED Tube T8 Non-Dimmable 15W 100-240V 4000/5000/6000K 1950 Lumens 50000 hrs Clear
Description
Key Specifications
| SKU |
LIT3006
|
|---|---|
| Brand |
Littil
|
| Range Name |
T8 Fortis
|
| Product Type |
LED Lamps T40
|
Technical Specifications
Additional Information
| Standard Pack Size | 1 |
|---|---|
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 3006 |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120 deg |
| Colour Temperature | 4000/5000/6000K |
| CRI | >80 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| IP Rating | IP20 |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | T8 |
| Lumens | 1950 lm |
| Power Factor | 0.95 |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Voltage | 100-240 Volt |
| Wattage | 15 Watt |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!