Legrand Industrial Bell 98 dB at 1 meter 24 VAC/DC RAL7037 Grey IP44
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
3245060414160
|
|---|---|
| SKU |
LEG41416
|
| Brand |
Legrand
|
| Product Type |
Audible Warning Devices
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 41416 |
| Diameter | 150 mm |
| Colour | Grey |
| Current | 360 mA |
| IP Rating | IP44 |
| Sound Level | 98 dB at 1 mtr |
| Voltage | 24 Volt AC/DC |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!