Legrand Enclosure Modular w/Opaque Lid General Purpose Industrial Grey IP55 Polypropylene 270 Wx124 Dx360 H mm
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
3245060359904
|
|---|---|
| SKU |
LEG35990
|
| Brand |
Legrand
|
| Product Type |
Enclosures Plastic
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 35990 |
| Depth | 124 mm |
| Colour | Grey |
| Height | 360 mm |
| Housing Material | Polypropylene |
| IP Rating | IP55 |
| Mounting Method | Surface |
| Width | 270 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!