Robus LED Strip Light 12V 4.8W 480lm 3K 30000hr Warm White IP67
Description
Key Specifications
| SKU |
LEDRVA48306730
|
|---|---|
| Brand |
Robus
|
| Range Name |
Vegas
|
| Product Type |
LED Strip Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 30 |
| UNSPSC Class | 39112100 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | RVA48306730 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Colour Temperature | 3000K |
| Height | 3 mm |
| IP Rating | IP67 |
| LED Colour | Warm White |
| Input Voltage | 12 Volt DC |
| CRI | 80 |
| Beam Angle | 120 deg |
| Lumens | 480 lm |
| Number of LEDs | 60/mtr |
| Power Factor | 0.9 |
| Temperature | -20 to 40 deg C |
| Wattage | 4.8 Watt |
| Width | 10 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!