Robus Flood Light 30W/50W 3000/4000/5000K 4390/6850Lm 50000hrs 80CRI 110Deg Non-Dimmable Tempered Glass IP65 Die-Cast Alumin
Description
Key Specifications
| Barcode (EAN-13) |
5391370090179
|
|---|---|
| SKU |
LEDRST3050CCT3P-04
|
| Brand |
Robus
|
| Range Name |
Selest Plus
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RST3050CCT3P-04 |
| Power Factor | 0.9 |
| Width | 200 mm |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Beam Angle | 110 deg |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 3000/4000/5000K |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Tempered Glass |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Height | 57 mm |
| Impact Rating | IK06 |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 4390/6850 lm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!