Robus Surface Light LED 18/24W 220/240V Opal PMMA 3/4/6.5K 1350-1560/1660-1910lm White
Description
Key Specifications
| SKU |
LEDRLU1824CCT3-01
|
|---|---|
| Brand |
Robus
|
| Range Name |
Lustre
|
| Product Type |
Surface Lights
|
Technical Specifications
Additional Information
| Features |
|
|---|---|
| Standard Pack Size | 6 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RLU1824CCT3-01 |
| Average Lamp Life | 30000 hrs |
| Colour Designation | Warm Neutral/Daylight |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000/4000/6500K |
| Beam Angle | 140 deg |
| CRI | 80 |
| Diffuser Type | Opal PMMA |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 110 mm |
| IP Rating | IP44 |
| Input Voltage | 220-240 Volt |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Surface |
| Lumens | 1350/1560/1660/1910 lm |
| Wattage | 18/24 Watt |
| Width | 370 mm |
Downloads
Have questions about the product?
Do you need more information? We are here to help. Click below to contact us now!